Představení společnosti


Společnost Chambrelan již 60 let navrhuje, vyrábí a dodává kuličkové teleskopické lišty a lineární kolejnicová vedení určená pro průmyslová řešení v oblasti lineárního pohybu.

Teleskopická výsuvná kolejnice se skládá z kolejnice a kuličkového ložiska osazeného kuličkovými klecemi a je vybavena koncovými zarážkami.

Běžně se také používá označení lišta, závěs, posuv, nosná kolejnice, posuvná kolejnice, kolejnice pro posuvné dveře, teleskopická lišta, teleskopické rameno,, teleskopická kolejnice, posuvné vedení, posuvné systémy, vodicí lišta nebo kuličkové vedení.

Tento produkt se používá jako lišta pro zásuvky, lineární vedení, zavěšená kolejnice, výsuv pro zásuvky, posuv pro dveře, pro výsuvné klávesnice, kolejnice pro údržbu, nábytkové kování, výškově nastavitelná noha, lišta pro výškově nastavitelný stůl, jako horizontální nebo v některých případech i vertikální vedení jako např. kování pro vertikálně posuvné dveře…

Chambrelan, jediný francouzský výrobce v této oblasti

Chambrelan se specializuje na konstrukci a výrobu jednoduchých kuličkových lišt (neleštěných) určených pro náročné průmyslové aplikace: lišty určené pro velké nosnosti, zpevněné lišty, speciální teleskopické lišty nebo lišty s velkou délkou, zásuvkové posuvy nebo lišty s kuličkovými ložisky, lišty posuvných dveří, výškově nastavitelné stoly, lišty pro posuvná sedadla, jednoduché zásuvky, kuličkové lišty, jednoduché lišty, dvojité kuličkové vedení, hliníkové, nerezové, ocelové lišty…

Chambrelan se neustále přizpůsobuje technickému vývoji, aby mohl nabídnout špičková inovativní řešení schopná maximálně uspokojit nároky klientů.

Díky výrobní kapacitě, úrovni konstrukčního a vývojového oddělení, ale také díky úzké spolupráci jednotlivých složek zaujímá společnost Chambrelan vedoucí postavení na trhu kolejnicových vedení a lineárního pohybu.

VýrobaKontaktujte nás

Historie spolecnosti Chambrelan

V roce 1886 byla založena spolecnost Maison HALM a její první aktivitou byl
pronájem kádí v prístavu Le Havre.


1961

Spolecnost se cástecne zameruje na výrobu kulickových lišt. Prvním vyrobeným modelem je RA5. Tento model prošel radou vylepšení a stále se prodává. V roce 1965 rodinný podnik Chambrelan prebírá pan Couppey. Od aktivity v oblasti pronájmu kádí se zcela upouští. Je vyvinuto lineární kolejnicové vedení. Podnik Chambrelan se takto stává jediným francouzským konstruktérem a výrobcem teleskopických lišt a kolejnicového vedení.

1961

1984

Vzhledem ke skromným prostorám (1800 m² krytých ploch) se firma Chambrelan stehuje do bývalých drátoven v Le Havre o rozloze 11 000 m² (z toho 7 500 m² krytých ploch).

1984

1997

Chambrelan upevnuje svou pozici na trhu lišt pro velké nosnosti se svou radou zpevnených lišt. V této oblasti má celosvetovou exkluzivitu. Prípustná zátež je tak zvýšena a koeficient valivého odporu pri záteži se snižuje.

2005

8. cervence 2005 BVQI validovala proces vývoje, výroby a uvádení výrobku na trh spolecnosti Chambrelan udelením certifikátu ISO 9001 VERZE 2000. Tato certifikace je stále platná.

2005

2010

Založení britské pobocky Chambrelan LTD, která se stará i o Irsko.

2010

2013

Založení kanadské pobocky Chambrelan Industrial Slides se sídlem v Montrealu. Tato pobocka funguje jako distribucní centrum, disponuje velkými skladovými zásobami a je tedy schopná velmi rychle reagovat na bežné poptávky. Specifické objednávky se vyrábí a dováží z Francie.

2013
195619611973 19841989 1997 2002 2005 2007 2010 2012 2013 Dnes

1956

Po zmene obchodního jména se spolecnost Maison HALM stává spolecností Chambrelan.

1956

1973

Po úspešném predstavení na veletrhu v Hannoveru Chambrelan zacíná lišty exportovat do zahranicí.

1961

1989

Chambrelan zakládá svou první pobocku v Nemecku: Profilscope GmbH. Odolnost a spolehlivost lišt a kolejnicového vedení od firmy Chambrelan jsou na nemeckém trhu obzvlášt cenené.

1989

2002

Založení holandské pobocky Chambrelan BV, která se stará i o belgický a lucemburský trh.

2002

2007

Otevrení pražské pobocky ve spolupráci s Francouzsko-ceskou obchodní komorou, pobocka pokrývá také slovenský trh.

2007

2012

Založení švýcarské pobocky CHAMBRELAN CH Sàrl. v Delémontu, pobocka má na starosti frankofonní i nemecky mluvící kantony.

2012

Dnes

Spolecnost Chambrelan zustává jediným francouzským konstruktérem a výrobcem teleskopických kulickových lišt a lineárního kolejnicového vedení. Díky rozsáhlé síti distributoru Chambrelan již více než 60 let dodává miliony teleskopických lišt a lineárního kolejnicového vedení prumyslovým podnikum a výrobcum prumyslových zarízení na celém svete. Jedná se o nejruznejší aplikace od dopravních prostredku pres stroje a zarízení až po aplikace urcené pro železnicní dopravu ci letectví.

Spolecnost Chambrelan je schopna nabídnout i výrobky nad rámec existující výrobní rady, na základe vašich požadavku navrhne konkrétní rešení odpovídající vaší aplikaci. Tato flexibilita je možná díky úzké spolupráci mezi inženýringem, projekcním oddelením a úsekem výroby.

Chambrelan

Copyright 2020 CHAMBRELAN - Právní informace - Mapa stránek