Představení společnosti


Společnost Chambrelan již 60 let navrhuje, vyrábí a dodává kuličkové teleskopické lišty a lineární kolejnicová vedení určená pro průmyslová řešení v oblasti lineárního pohybu.

Teleskopická výsuvná kolejnice se skládá z kolejnice a kuličkového ložiska osazeného kuličkovými klecemi a je vybavena koncovými zarážkami.

Běžně se také používá označení lišta, závěs, posuv, nosná kolejnice, posuvná kolejnice, kolejnice pro posuvné dveře, teleskopická lišta, teleskopické rameno,, teleskopická kolejnice, posuvné vedení, posuvné systémy, vodicí lišta nebo kuličkové vedení.

Tento produkt se používá jako lišta pro zásuvky, lineární vedení, zavěšená kolejnice, výsuv pro zásuvky, posuv pro dveře, pro výsuvné klávesnice, kolejnice pro údržbu, nábytkové kování, výškově nastavitelná noha, lišta pro výškově nastavitelný stůl, jako horizontální nebo v některých případech i vertikální vedení jako např. kování pro vertikálně posuvné dveře…

Chambrelan, jediný francouzský výrobce v této oblasti

Chambrelan se specializuje na konstrukci a výrobu jednoduchých kuličkových lišt (neleštěných) určených pro náročné průmyslové aplikace: lišty určené pro velké nosnosti, zpevněné lišty, speciální teleskopické lišty nebo lišty s velkou délkou, zásuvkové posuvy nebo lišty s kuličkovými ložisky, lišty posuvných dveří, výškově nastavitelné stoly, lišty pro posuvná sedadla, jednoduché zásuvky, kuličkové lišty, jednoduché lišty, dvojité kuličkové vedení, hliníkové, nerezové, ocelové lišty…

Chambrelan se neustále přizpůsobuje technickému vývoji, aby mohl nabídnout špičková inovativní řešení schopná maximálně uspokojit nároky klientů.

Díky výrobní kapacitě, úrovni konstrukčního a vývojového oddělení, ale také díky úzké spolupráci jednotlivých složek zaujímá společnost Chambrelan vedoucí postavení na trhu kolejnicových vedení a lineárního pohybu.

VýrobaKontaktujte nás

Historie spolecnosti Chambrelan

V roce 1886 byla založena spolecnost Maison HALM a její první aktivitou byl
pronájem kádí v prístavu Le Havre.


1961

La société se reconvertit partiellement dans la fabrication de glissières à billes. Le premier modèle fabriqué est la RA5. Ce modèle, qui a subit de nombreuses améliorations, est toujours commercialisé. L’entreprise familiale Chambrelan est reprise par Monsieur Couppey en 1965. L’activité de location de bâches est totalement abandonnée. Le rail de guidage linéaire est conçu. L’entreprise Chambrelan devient ainsi l’unique concepteur et fabricant français de glissières télescopiques et rails de guidage linéaire.

1961

1984

Vzhledem ke skromným prostorám (1800 m² krytých ploch) se firma Chambrelan stehuje do bývalých drátoven v Le Havre o rozloze 11 000 m² (z toho 7 500 m² krytých ploch).

1984

1997

Chambrelan upevnuje svou pozici na trhu lišt pro velké nosnosti se svou radou zpevnených lišt. V této oblasti má celosvetovou exkluzivitu. Prípustná zátež je tak zvýšena a koeficient valivého odporu pri záteži se snižuje.

2005

8. cervence 2005 BVQI validovala proces vývoje, výroby a uvádení výrobku na trh spolecnosti Chambrelan udelením certifikátu ISO 9001 VERZE 2000. Tato certifikace je stále platná.

2005

2010

Založení britské pobocky Chambrelan LTD, která se stará i o Irsko.

2010

2013

Založení kanadské pobocky Chambrelan Industrial Slides se sídlem v Montrealu. Tato pobocka funguje jako distribucní centrum, disponuje velkými skladovými zásobami a je tedy schopná velmi rychle reagovat na bežné poptávky. Specifické objednávky se vyrábí a dováží z Francie.

2013
195619611973 19841989 1997 2002 2005 2007 2010 2012 2013 Dnes

1956

Po zmene obchodního jména se spolecnost Maison HALM stává spolecností Chambrelan.

1956

1973

Po úspešném predstavení na veletrhu v Hannoveru Chambrelan zacíná lišty exportovat do zahranicí.

1961

1989

Chambrelan zakládá svou první pobocku v Nemecku: Profilscope GmbH. Odolnost a spolehlivost lišt a kolejnicového vedení od firmy Chambrelan jsou na nemeckém trhu obzvlášt cenené.

1989

2002

Založení holandské pobocky Chambrelan BV, která se stará i o belgický a lucemburský trh.

2002

2007

Otevrení pražské pobocky ve spolupráci s Francouzsko-ceskou obchodní komorou, pobocka pokrývá také slovenský trh.

2007

2012

Založení švýcarské pobocky CHAMBRELAN CH Sàrl. v Delémontu, pobocka má na starosti frankofonní i nemecky mluvící kantony.

2012

Dnes

Chambrelan SA reste l’unique concepteur et fabricant français de glissières télescopiques à billes et rails de guidage linéaire. Depuis plus de 50 ans, Chambrelan a fourni des millions de glissières télescopiques à billes et rails de guidage linéaire aux fabricants de d'équipements industriels dans l’ensemble du monde, grâce à un réseau de distributeurs très développé. Les applications vont du matériels de transport aux machines outils en passant par les applications ferroviaires ou aéronautiques.

Au delà de sa gamme, Chambrelan étudie vos besoins et vous propose une solution adéquate à votre application. Cette adaptation est possible grâce à une collaboration étroite entre les départements d’ingénierie, d’étude et de production.

Chambrelan

Copyright 2020 CHAMBRELAN - Právní informace - Mapa stránek