08/10/2018 - Show

Chambrelan, ukázkový příběh francouzsko-českého podnikání

Již potřinácté na brněnský strojírenský veletrh zamířil francouzský výrobce průmyslového lineárního vedení Chambrelan. Řadí se tak mezi šestadvacet společností ze země galského kohouta, které se letos pod křídly Francouzsko-české obchodní komory (FČOK) představují ve velkém Francouzském pavilonu. Najdete jej ve „véčku“.

Příběh společnosti Chambrelan vznikl v roce 1956 v přístavním městě na pobřeží Atlantiku Le Havre. První forma přítomnosti na českém trhu byl obchodník na částečný úvazek z FČOK, který ho zastupoval u potencionálních českých klientů a opakovaná účast na Francouzském pavilonu na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně. Díky každoročním úspěchům se Chambrelan na strojírenský veletrh letos opět vypraví, a to již po třinácté.

Po prvním úspěchu založil Fréderic Couppey v roce 2006 českou pobočku, která se stala výchozím bodem pro expanzi do zemí východní Evropy. Právě v Praze našla společnost Chambrelan pro expanzi do zemí bývalé Jugoslávie a do Ruska dostatečně jazykově vybavené spolupracovníky.

Chambrelan s pouhými 43 zaměstnanci dnes vyváží lineární vedení do 37 zemí světa a Česká republika spolu se Slovenskem se stala sedmým nejdůležitějším trhem. To vše pouze s jedním zaměstnancem v Česku a po celých dvanáct let kompletní administrativně-obchodní podporou služeb podnikatelského inkubátoru Francouzsko-české obchodní komory. Česká pobočka za poslední 4 roky zdvojnásobila obrat z 10 na téměř 20 milionů korun.

„Chambrelan již mnoho let ke své spokojenosti využívá stále rostoucího panelu služeb nabízených FČOK. K obchodnímu rozvoji firmy FČOK přispívá svou pomocí s náborem do vedení pobočky a s účetnictvím. Kvalita těchto nabízených služeb nám umožnila soustředit se čistě na samotný obchod, což také vysvětluje náš mimořádný úspěch v této zemi. Letos totiž utržíme přibližně 18 milionů korun, a to tam, kde jsme před dvanácti lety začínali na nule,“ říká Frédéric Couppey, prezident a generální ředitel Chambrelanu.

Podpora podnikání a obchodu mezi oběma zeměmi patří k službám poskytovaným Francouzsko-českou obchodní komorou. Každoročně se na ni s plány na vstup na zahraniční trh, vyhledání obchodních partnerů nebo zaměstnanců obrátí sedmdesátka firem, většinou z Francie. Podnikatelským inkubátorem Francouzsko-české obchodní komory za jedenáct let existence prošlo 110 firem, přes čtyřicet z nich v něm v současné době působí.

URL: https://www.bvv.cz/msv/aktuality/chambrelan-ukazkovy-pribeh-francouzsko-ceskeho-pod/

Novinky


AMPER 2020 v BRNĚ – teleskopické kuličkové lišty na 28. mezinárodním veletrhu
Show

AMPER 2020 v BRNĚ – teleskopické kuličkové lišty na 28. mezinárodním veletrhu

CHAMBRELAN, který působí v České republice a na Slovensku od roku 2006, vystavuje na veletrhu AMPER 2020 v BRNO své teleskopické lišty a průmyslové průvodce.

FabTech 2019
Show

FabTech 2019

FABTECH nabídne celou řadu inovativních technologických řešení, Chicago, od 11. do 14. listopadu 2019.

Chambrelan se stal členem centra excelence NAE – Normandie AeroEspace
Novinky

Chambrelan se stal členem centra excelence NAE – Normandie AeroEspace

V rámci dalšího rozvoje se od 1. října 2019 společnost CHAMBRELAN stala novým členem NAE.

Copyright 2020 CHAMBRELAN - Právní informace - Mapa stránek