Quantcast

Představení společnosti

Společnost Chambrelan SAS již 50 let navrhuje, vyrábí a dodává kuličkové teleskopické lišty a lineární kolejnicová vedení určená pro průmyslová řešení v oblasti lineárního pohybu.

Chambrelan, jediný francouzský výrobce v této oblasti, pečlivě sleduje technický vývoj, aby mohl nabídnout špičková inovativní řešení schopná maximálně uspokojit nároky klientů.

Díky výrobní kapacitě, úrovni koncepčního a vývojového oddělení, ale také díky úzké spolupráci jednotlivých složek zaujímá společnost Chambrelan vedoucí postavení na trhu kolejnicových vedení a lineárního pohybu.

Historie společnosti

V roce 1886 byla založena společnost, Maison HALM a její první aktivitou byl pronájem kádí v přístavu Le Havre

Chambrelan : Company history

Chambrelan : Company history

Chambrelan : Company history

 

 • 1956

  Po změně obchodního jména se společnost Maison HALM stává společností Chambrelan.

 • 1961

  Společnost se částečně zaměřuje na výrobu kuličkových lišt. Prvním vyrobeným modelem je RA5.
  Rodinný podnik Chambrelan přebírá pan Couppey. Společnost se tudíž dostává pod vedení rodiny Couppey.
  Od aktivity v oblasti pronájmu kádí se zcela upouští. Je vyvinuto kolejnicové vedení. Podnik Chambrelan se takto stává jediným francouzským konstruktérem a výrobcem teleskopických lišt a kolejnicového vedení.

 • 1973

  Chambrelan začíná lišty exportovat do zahraničí.

 • 1984

  Vzhledem ke skromným prostorám (1800 m² krytých ploch) se firma Chambrelan stěhuje do „bývalých drátoven“ v Le Havre orozloze 11 000 m² .

 • 1989

  Chambrelan SA zakládá svou první pobočku v Německu: Profilscope GmbH.

 • 1997

  Chambrelan SA upevňuje svou pozici na trhu lišt pro velké nosnosti se svou řadou vyztužených lišt. V této oblasti má celosvětovou exkluzivitu.

 • 2002

  Založení holandské pobočky Chambrelan BV.

 • 2005

  8. července 2005 BVQI validovala proces vývoje, výroby a uvádění výrobků na trh společnosti Chambrelan prostřednictvím obhájení certifikace ISO 9001 VERSION 2000.

 • 2010

  Založení britské pobočky Chambrelan LTD.

Chambrelan : our offices in France

Dnes

Společnost Chambrelan SA zůstává jediným francouzským konstruktérem a výrobcem teleskopických kuličkových lišt a lineárního kolejnicového vedení.
Díky rozsáhlé síti distributorů Chambrelan již více než 50 let dodává tisíce teleskopických lišt a lineárního kolejnicového vedení průmyslovým závodům a výrobcům průmyslových zařízení na celém světě.

Společnost Chambrelan je schopna nabídnout i výrobky nad rámec existující výrobní řady, na základě vašich požadavků navrhne konkrétní řešení odpovídající vaší aplikaci.
Tato flexibilita je možná díky úzké spolupráci mezi inženýringem, projekčním oddělením a úsekem výroby.